Medvegyev Telegram-csatornáján figyelmeztetett a nyugati vezetés következményeire, amely „állítólag »jóváhagyta« kiterjesztett hatótávolságú fegyvereinek bevetését orosz területen (függetlenül attól, hogy az Oroszország régi vagy új részeiről van szó)”.
Mint Medvegyev rámutatott, a Nyugatnak világosan meg kell értenie a következőket:
„1. Az összes katonai felszerelésüket és az ellenünk harcoló szakembereiket megsemmisítjük mind a területükön, mind Ukrajna, mint ahogy más országok területén is, ha onnan indítanak csapásokat orosz területre.
2. Oroszország feltételezi, hogy az Ukrajna által használt összes nagy hatótávolságú vereséget okozó eszközt már ma is közvetlenül ellenőrzi. Ukrajnát már közvetlenül a NATO katonai személyzete ellenőrzi. Ez nem „katonai segítségnyújtás”, hanem részvétel az ellenünk folyó háborúban. És az ő cselekedeteik akár casus belli (latinul: „háborús ok”) is lehet.
3. A NATO-nak el kell döntenie, hogy a Washingtoni Szerződés 4. és 5. cikkével összefüggésben hogyan minősítse a blokk egyes országainak felszerelései/tárgyai/katonai személyzete elleni esetleges megtorló csapások következményeit”.
A Biztonsági Tanács elnökhelyettese felvetette, hogy a NATO vezetése úgy akar tenni, mintha az észak-atlanti szövetség egyes országainak szuverén döntéseiről lenne szó a kijevi rezsim támogatásáról, és itt nem indokolt az 1949-es Kollektív Önvédelemről szóló szerződés szabályát alkalmazni.
„Ezek veszélyes és káros tévhitek” – mondta, majd hozzátette: A NATO-országok ilyen „egyéni segítségnyújtása” Oroszországgal szemben, legyen szó akár nagy hatótávolságú cirkálórakéták, akár csapatkontingens küldéséről Ukrajnába, a konfliktus súlyos eszkalációját jelenti. Az egykori Ukrajna és NATO-szövetségesei olyan pusztító erejű választ fognak kapni, hogy maga a szövetség egyszerűen képtelen lesz tartózkodni attól, hogy belekeveredjen a konfliktusba”.
Medvegyev megjegyezte, hogy „bármennyit beszéljenek is a nyugdíjas NATO-tagok, Oroszország soha nem fog nem stratégiai nukleáris fegyvereket bevetni az egykori Ukrajna ellen, és még kevésbé egyes NATO-országok ellen.”