Női kézilabda BL: magabiztosan nyert Lubinban a Ferencváros, megvan Lekic ezredik BL-gólja

MH/MTI
2023. november 19. vasárnap. 18:21
Frissítve: 2023. november 19. 19:08

Négy és fél percet kellett várni az első hazai gólra, először 7-6-nál mutatott lubini vezetést az eredményjelző. Kétgólosnál nagyobb előnyt egyik fél sem tudott kiharcolni a szoros és kiegyenlített első húsz percben (11–11). A félidő hajrájához közeledve a hetest is hárító Böde-Bíró Blanka vezérletével előrelépett védekezésben Allan Heine vezetőedző együttese, amely négy találatra lépett el (13–17) és ebből a kapkodós utolsó percben hármat meg is őrzött a szünetre.

A találkozó egyik fontos kérdése a két pont sorsán túl az volt, hogy Andrea Lekic – Görbicz Anita, a montenegrói Jovanka Radicevic, illetve a román Cristina Neagu után negyedikként – eléri-e az 1000 gólos határt a BL-ben. A 36 szerb irányító az első félidőben négyszer volt eredményes, így csupán egy találatra volt szüksége a mérföldkőhöz.

A fordulás után a Lubin hét perc alatt egyszer tudott eredményes lenni, miközben Böde-Bíró folytatta remek teljesítményét a Ferencváros kapujában, elöl pedig elsősorban Márton Gréta szórta a gólokat. 24–17-es ferencvárosi vezetésnél időt kért a vendéglátó, ez sem törte meg a zöld-fehérek lendületét, a 43. percben már 10 volt közte (17–27). Lekic 1000. BL-gólja a 48. percben született meg, a nem túl magas színvonalú utolsó tíz perc kérdése csupán annyi volt, mekkora különbséggel diadalmaskodik a magyar együttes. Végül 12 gólos lett a siker, ezzel a Ferencváros sorozatban hatodik tétmérkőzését nyerte.

A találkozó legeredményesebbjeként a lubini Karolina Kochaniak-Sala csapata góljainak csaknem felét szerezve 11 találattal zárt, ferencvárosi részről Márton Gréta és Lekic egyaránt hétszer volt eredményes, utóbbi így pályafutása során 1002-nél tart a sorozatban. Böde-Bíró 16 védéssel vette ki részét a sikerből.
Allan Heine az FTC honlapján kiemelte: boldog a győzelem miatt.
„Nagyot harcoltunk a hét közben a Győrrel, úgyhogy össze kellett szednünk magunkat ahhoz, hogy készen álljunk az újabb Bajnokok Ligája-meccsre. Felkészült volt a Lubin, nehézzé tették az első félidőt, de a másodikat már kézben tartottuk. Ehhez sok energiára volt szükségünk, de kontrolláltuk és végül szép győzelmet arattunk” – értékelt a vezetőedző.

A csoportállások:
A csoport: 1. GYŐRI AUDI ETO KC 16 pont, 2. Odense HB (dán) 12, 3. SG BBM Bietigheim (német) 10, 4. CSM Bucuresti (román) 9, 5. Brest Bretagne (francia) 7 (211–204), 6. DVSC SCHAEFFLER 7 (221–238), 7. Buducnost Podgorica (montenegrói) 3, 8. IK Sävehof (svéd) 0

B csoport: 1. Team Esbjerg (dán) 14 pont, 2. Metz HB (francia) 12, 3. Ikast HB (dán) 10, 4. Vipers Kristiansand (norvég) 7 (256–234), 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 7 (232–223), 6. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 7 (231-239), 7. Rapid Bucuresti (román) 7 (214–233), 8. Zagłębie Lubin 0