
Ha nincs szárítógépünk, és az udvarra, erkélyre se tudjuk kiteríteni a ruhákat, akkor csak a benti ruhaszárító marad, mint megoldás. A ruhaszárítás a szobában azonban nem jó ötlet, hiszen száradás közben a párolgás miatt akár harminc százalékkal is megnövekedhet a levegő páratartalma, ez pedig kedvez a penészgombák kialakulásának. A penész pedig súlyos betegségeket is okozhat.
Egy adag, mosógépből kivett ruhában körülbelül 1,5–2 liter víz van, amely a levegőbe kerül a szárítás során. Ez a pára lecsapódhat a sarkokban, a fal hidegebb pontjain, és kialakulhatnak a penészgombák a lakásban. A belélegzett spórákkal alapesetben az immunrendszer meg tud birkózni, viszont akinek legyengült az immunrendszere, annál súlyos problémákat okozhat.
A nedves levegőt nemcsak a penészgombák, hanem a poratkák is kedvelik, sokkal gyorsabban elszaporodnak. Ürülékük allergiás tüneteket válthat ki, akárcsak a penész. Legyengült immunrendszer mellett ez nemcsak köhögést, tüsszögést okozhat, hanem orrmelléküreg-gyulladást, hörghurutot vagy akár gombás eredetű tüdőgyulladást is.
Ha nem tudunk a szabadban teregetni vagy szárítógépet használni, akkor érdemes tartani otthon egy páratartalom-mérő műszert. Az ideális páratartalom a lakásban negyven–hatvan százalék közötti. Ha magas a páratartalom, akkor érdemes beszerezni egy páramentesítő készüléket is. A szárítót a nedves ruhákkal pedig érdemes egy olyan, jól szellőző helyiségben felállítani, ahol keveset tartózkodunk, lehetőleg minél messzebb a hálószobától.