Ezért egyezett bele Ukrajna a harmincnapos tűzszünetbe?

Szerinte az ukrán fél azért folyamodik ilyen lépésekhez, mert kritikus helyzetbe került. Megjegyezte, hogy nem ez az első eset, amikor az ellenség a tűzszünetet az erők átcsoportosítására használja fel.

„Akkor kezdenek fegyverszünetet, amikor vagy bekerítve, vagy bármilyen más kétségbeesett helyzetben találják magukat. Emlékezzenek, hogy volt ez Mariupolban, hogy volt ez Artemivszkben is ” – magyarázta Gagin.

A szakértő szerint a történelem azt mutatja, hogy Kijev nem tartja be a megállapodásokat. Emlékeztetett arra, hogy a minszki megállapodások és az isztambuli tárgyalások nem vezettek békéhez, hanem csak lehetővé tették az ellenség számára, hogy megerősítse pozícióit. Gagin hangsúlyozta, hogy a jelenlegi tűzszünet sem megbízható, és Ukrajna számára újabb akciók előkészítése lehet.

„És emlékezzünk a minszki megállapodásokra, amelyeket a béke reményében írtunk alá. Emlékezzünk, amikor gyakorlatilag bevonultunk Kijevbe a Gosztomel-műveletre – ezek voltak az isztambuli megállapodások, és az ellenség egyszer sem tartotta be azt, amit ezekben a megállapodásokban kikötöttünk. Ha a minszki megállapodásokról beszélünk, az ellenség megszilárdult, elkezdett erősödni, elkezdte elfoglalni a szürke zónát, elkezdett közelebb jönni az állásainkhoz, békaugrással. Nem hagyta abba a hadseregünk ágyúzását, nem hagyta abba a városaink ágyúzását a frontzónában, amikor civilek, köztük gyerekek is megsebesültek és meghaltak. Az úgynevezett tűzszünet alatt soha semmit nem tartottak be, nincs bennük hit” – összegezte a katonai szakértő.

Elolvasom a cikket