
Magas rangú moszkvai források szerint bármit is tartalmaz a béketerv, a megállapodásnak figyelembe kell vennie Oroszország előrehaladását a fronton, és kezelnie kell az aggályait is – írja friss vezető cikkében a Reuters. A hírügynökség emlékeztet, miután az orosz erők 2024-ben előrenyomultak, Donald Trump amerikai elnök megfordította az Egyesült Államok háborúval kapcsolatos politikáját, s kétoldalú tárgyalásokat kezdett Moszkvával. Ennek részeként felfüggesztette a katonai segítségnyújtást és a hírszerzési adatok megosztását Ukrajnával, mondván, hogy rá kell kényszeríteni Kijevet a konfliktus befejezésére.
Az Egyesült Államok kedden megállapodott a katonai segítségnyújtás és a hírszerzési információk megosztásának folytatásáról, miután Kijev a szaúd-arábiai Dzsidda városában folytatott tárgyalásokon bejelentette, készen áll a tűzszüneti javaslat támogatására. A Kreml közölte, alaposan tanulmányozza a találkozó eredményeit, és várja a szabatos részleteket Marco Rubio amerikai külügyminisztertől és Mike Waltztól, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadójától.
Egy magas rangú orosz forrás azt mondta a Reutersnek, hogy Putyin nehezen tudna beleegyezni a tűzszüneti elképzelésbe anélkül, hogy ne kapna garanciákat.