
MH/MTI
2025. március 6. csütörtök. 23:12
A 23. alkalommal megrendezett Év Honlapja versenyen rekordszámú, 329 beérkezett pályázatból választották ki a kilencven díjazottat. A pályázat zsűrije a díj indoklásában kiemelte, hogy a program nagymértékben hozzájárulhat a belföldi mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) digitalizációs elmaradásának csökkentéséhez. Magyarországon a tíz fő feletti vállalkozások kétharmada rendelkezik csak saját honlappal, a közel nyolcvan százalékos EU-átlaggal szemben, ezen kíván változtatni az NGM a közlemény szerint. A díjat átvevő Szolnoki Szabolcs, a szaktárca technológiáért felelős helyettes államtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” a legkisebb magyar vállalkozások számára jelentheti a legnagyobb segítséget.
A Demján Sándor Program célja, hogy a kkv-k méretugrását segítse elő, ami ezen programelem révén teljesíthető a legkönnyebben, hiszen a nyertes pályázók előtt új üzleti lehetőségek és piacok nyílhatnak meg a digitális térben – tették hozzá. Az előregisztrációk száma jól mutatja, hogy a mikro- és kisvállalkozások is lehetőséget, és érdemi segítséget látnak a programban. Eddig több mint 6600 cég jelentkezett a programra, akik 8,1 milliárd forint összegben jelezték előzetesen fejlesztési igényüket. A pályázati lehetőség tehát továbbra is nyitott. A Magyar Marketingszövetség (MMSZ) és az Év Honlapja pályázat alapítója, Varga István László az eseményen különleges bejelentést tett. Az online-kultúra erősítését, illetve a hiánypótló, értékteremtő, kiemelkedő minőségű honlapok díjazását célzó Év Honlapja 2025 versenyen külön kategóriában versenyeznek majd azok a honlapok, amelyek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” program keretében jöttek létre – írták.
A 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akcióterv keretében megvalósuló Demján Sándor Program „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” programeleme a közlemény szerint utalványrendszerű program, amely kilencmilliárd forint keretösszegből támogatja a kkv-k weboldalfejlesztéseit, megerősítve online jelenlétüket és e-kereskedelmi tevékenységüket.
A programban pályázati úton kiválasztott és védjeggyel megkülönböztetett elektronikus hírközlési szolgáltatók, illetve vállalati infokommunikációs szolgáltató cégek, valamint professzionális honlapkészítő ügynökségek szolgáltatásait vehetik igénybe magyar székhelyű, köztartozásmentes, minimum egy fő létszámmal bíró mikro- és kisvállalkozások, akik még nem rendelkeznek honlappal, vagy inaktív az internetes felületük.
A pályázók 400 ezer és 1,5 millió forint közötti értékben vehetnek igénybe szolgáltatást a dedikált szolgáltatói körből kiválasztott partnerektől. A jelentkezés feltételeiről a vállalkozások a www.dsprogram.hu weboldalon, valamint a Neumann Technológiai Platform honlapján (www.palyazat.neum.hu) kaphatnak tájékoztatást és adhatják be pályázatukat – közölte az NGM.