
Hammond az, aki génmanipulációval feltámasztja a régóta kihalt dinókat, nem számolva a következményekkel, vagyis ő hozza létre a káoszt, ami akár az egész emberiség létét is veszélyeztetheti. Van-e kártékonyabb egy olyan önjelölt tudósnál, aki határtalan gőggel, istent játszva bele mer piszkálni a természet rendjébe?! Bizony nincs! – válaszol a kérdésre a CBR szerzője, Spencer Bollettieri, akitől a pazar levezetés származik.
John Hammond karaktere a Spielberg-filmben megtévesztő: a Jurassic Parkban Sir Richard Attenborough természettudós és dokumentumfilmes alakítja, és afféle joviális, kissé bogaras bácsit kapunk általa, aki csupa jót akar a génmanipulációval, csak hát beüt a gebasz, és jön a T-Rex a sok fogával, mit lehet tenni.
A Michael Chrichton által írt könyvben, amiből a film készült, Hammond karaktere még egyértelműen negatív, pénzsóvár figura, aki gátlástalanul kiszolgálja megrendelőit, mert úgy gondolja, ha csengett a kassza, utána az özönvíz.
Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy kilencvenes évek eleje óta sokat változott a genetikai kísérletek megítélése, jócskán negatív irányba, így ha most készülne a Jurassic Park, valószínűleg már valóban Hammond lenne a legfélelmetesebb rémalak a sok szörnyeteg között.
A dinós kalandok idén nyáron folytatódnak: a Jurassic World: Újjászületésben Scarlett Johanssonés válogatott csapata indul a harsogóan zöld dzsungelbe, hogy kisvártatva fejvesztve meneküljön onnan.
A film július 2-től látható a hazai mozikban.